Kişilik Analizi Nasıl Yapılır?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve diğer sema cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyici bir sema bilgi dalıdır. Bu bilgi dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanoğluın evetşamlarına yan veren bir mabeyinç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çtuzakışmalarında, çeşitli sema cisimlerinin insanoğluın şahsiyet özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar ekseri Burç Yorumları adı altında konstrüksiyonlır.

  • Astrologlar, doğum tarihleri, doğum saatleri ve doğum yerleri kabilinden zatî bilgileri kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında sahih adımları atmaları derunin tavsiyelerde bulunur ve sistem gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri ortada, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini oyun eden ritüel burçları ve doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak mekân tuzakır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Tevellüt hariktalrında farklı alanları oyun eden evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann sene ortamında ne burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan halka şeklinde bir sema haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne denli insanoğluın hayatlarına yan veren bir disiplindir. Zaman birlikte insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine balaban rağbet göstermektedirler. Bununla baş başa astrolojinin uygulanması ve kullanmaı dair belirli görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri yerine getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseri doğum haritası yorumlamak, şahsiyet analizi evlendirmek, aşk ve ilişik astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, mizaç astrolojisi kabilinden konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin dirlikındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne denli başarılı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Tevellüt haritası yorumlamak, astrologların en baz görevlerinden biridir. Kişinin doğum tarihine, saatine ve yerine bakarak hazırlanan doğum haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları versiyon ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin pekâlâ bir istikbal tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kabilinden başarılı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı olduğunun zerı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji hakkında elan bir tomar vukuf sahibi yapmak istiyorsanız, birsonsuz terimle önlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin derunin Astroloji Terminolojisi’ni ayyaşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve doğum haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi derunin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan şans grupları olarak görülür. Burçlar, bir doğum tarihine bakarak belirlenir ve birsonsuz kişiye bakarak şahsiyet ve gelecekteki olaylar hakkında vukuf verebilir.

  2. Arslan ıtır: Ekseri 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri ortada doğanlar derunin kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cöerkek ve özgüvenli şahsiyet özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay ıtır: Tevellüt haritasında Ay’ın olduğu burçtur. Ay burcu, bir kişinin birey yönden ne hissettiğine, hassasiyetine ve dem aldığı kabilinden evetşlakin şekline eser değer.

Burç yorumlaması hakkında çok bir tomar vukuf sahibi yapmak derunin, astroloji terminolojisine aşina yapmak önemlidir.

ıstılah Anlamı
Tevellüt haritası Bir kişinin doğum simultane gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Tevellüt simultane yükselen burçtur. Kişinin kendini dışa vurum ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi hakkında vukuf verir.
Natal harita Tevellüt anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin dirlikındaki olaylar ve şahsiyet özellikleri ile ait ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde eylem ederken bir farklı gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin dirlikındaki etkilere eser edebilir.
Retrolar Bir gezegenin yanünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değişçilikimlere eser edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak beş altı çaba gerektirse de, sahih bir şekilde kullanıldığında, şahsiyet analizi, istikbal tahmini ve elan sert çok mevzu hakkında vukuf tesviye dair oldukça değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın