Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye adamış, cihan üzerinde belli başlı alanlarda ülkemizi oyun etmesiyle öne çısoy bir Fen Herifı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak bir başına öne çısoy en heybetli miktarda ilaç kucakerik patentinin doğruluk sahibidir. Bu zamana kadar yaptıkları buluşlar ve ilaç bölümünde çoğu heybetli adımlarıyla öne çısoy Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çdüzenışmak istediği kayranı mübalağa etmek talip Alkoçlar, meyanğı Metehan Yeşil ile yan yana kurmuş oldukları Ar-Ge adlı programın umumi başkanıdır. Ar-Ge, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na gereğince insanın veri kepezarcığının nezdinde farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çdüzenışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistematik bir yapay zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Yalnızca Ar-Ge projesiyle yaşamak istemeyen mirarı demeında ülkesini sürekli oyun fail Alkoçlar, bu zamana kadar yaptığı patent mirvuruları ile bile meşhurdur. 143 adet mirvurulmuş ve 280’den bir tomar beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin nezdinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca müstacel gelişen vakalarda hızlı sonuç düzenınmasını sağlayıcı testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Karavaşübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Fen Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu marifet insanının desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle yan yana yeniden bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Sahaında imdi essah bir bilirkişi olmasıyla yan yana kimsenin ayrım edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda heybetli bir öneme malik olan Alkoçlar, Dünya çapında mekân edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk nöbet sürülen flavonol glikozit esaslı olgunlaşmak üzere antiviral daşenin mucididir. Bunun izinını ise T.C Gıda, Kültür ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu daşke tam olarak 21 pare bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise kamu arasında en çok patent mirvurusunu yaparak Türk Berat Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Fen Herifı Ödülü’’ namına verilmiştir.
Yaptığı çdüzenışmalarla insaniyet evveliyatına faydasını hiç yarım etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı yapısı yardımıyla aldatıcı ustalıklere her sene imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü akıbetlar elde etse da katiyen çdüzenışmalarından vazgeçmemiş sürekli olarak kendisini Fen dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle amansız hastalık terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez yan yana olgunlaşmak üzere otama yönünde geliştirdiği daşkeleri keşfederek insaniyet evveliyatına heybetli bir katkıı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde pek bilinmese bile temelı altın molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek döndürmek icabında PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan ferlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının kıymeti ise ortalama olarak 3 Milyon Dolardır. Yalnızca aşina şeylerin üzerinde çdüzenışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çdüzenışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çdüzenışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde bulunan birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu aha bile sükselı olmuştur. Tek kötü (huzur tesir) özelliği sıfır bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile elan sonrasında ise 25’e benzeyen ülkede izinı alınmıştır. Umum çdüzenışmalarına tam odak çdüzenışan Ar-Ge yetkilileri bu prosesten bile sükselı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar salt Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde bile birşunca şirketin iştirak ve kurucu kadrosunda mekân almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin Kuma Sahibi ve Teknolojiden sorumlu başkanıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve envestisman mutavassıtyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden sorumlu başkanıdır.
Kuzey Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Ser Yaversıdır.
Belçika’da bulunan HC Pharma adlı bir Eczanenin Yönetim Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve geliştirdiği onlarca daşkenin nezdinde insanoğluna yarayacak ustalıkler üretmeyi savsaklama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna yönelik geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle muhtıra hayatta huzurıkların geçmesi kucakin belli başlı bir ahitı beklesek da bazenları lafıcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem bile kucakerisinden amelî bir şekilde otama edebilmek kucakin bu kullanılıyor. üste eşeysel ustalıklev bozukluğunu da otama kılmak kucakin kullanılmaktadır. Yalnızca bununla kalmamış nâre karşı mukavemetli ve ferlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere malik olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı patent mirvurularının 2000 adetine benzeyenın doğruluk sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı ustalıkleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet başüstüne. Bu yüzden onun süksesını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çdüzenışsalar da Alkoçlar her ahit kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı konularda hala yasal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını yüz uzun kesiksiz kapanmalara ve sosyal yaşamdan ırak zaruri soy istirahatlarine maruz artan cihan toplumlarında birşunca alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir hüküm kazanmış durumda.

Konuyla ilgili görüşünü beyan fail Spektral Holding Yönetim Kurulu Eşbaşkanı Erdal Can Alkoçlar bu devre ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı mecburi olarak artması özellikle şahsi bilişim ve teknolojik çeyiz inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Daha önce icap ilaç, icap mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, imdi ilgili sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz namına yapılabilecek en essah katkı, inovasyonu umumi anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna kadar desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz yardımıyla son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine esenlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç bölümünün önde gelen adı olarak öne çıkmaktadır. Fen Herifı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine heybetli miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Kuzey Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna mümasil çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz namına da heybetli gelişmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Mevduat Ar-Ge Şirketinin kurucu meyanğıdır ve aynı zamanda başkanıdır. Ülkemizde mekân kayran diğer marifet adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok heybetli bir miktarda farmasötik daabat patentinin doğruluk sahibi olması ve mirvurusunu ilk karşılayıcı şahsiyet olmasıdır. 2010 senesinden bu yana kadar yaptığı girizgâhimler ve bulduğu molekülleri umumi olarak insanlığın anayasa ammaçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle amansız hastalık kayranında çdüzenışmalarını sürekli oylumluleterek sürekli faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile birşunca posta Türkiye Yılın Fen Herifı ödülüne layık görülmüştür. Yalnızca ülkemizde bileğil dar dışında kısaca kürevi anlamda da birşunca ödülleri alarak bulduğu farklı önlemların huzurlığını almıştır. Ortağı olan Metehan Yeşil ile yan yana aldatıcı ustalıklere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çdüzenışmalarını kendi şirketi üzerinde halletmeye devam ediyor. Ülkemiz kucakin yararlı olmasını düşündüğü önlemlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı ustalıke yarayacak önlemları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabil bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabil kavramlar birşunca farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken mümasil faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye mirladı.

Ülkemizde çalışkanlık gösteren ve bu alanda çdüzenışmaları bulunan Spektral Mevduat Bankası Eş Serı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir eklenmiş şayan yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik kayranındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok benzeyen zamanda ülkenin doğusunda mekân kayran bir altın sahası ile yan yana mirlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki bedel bileğustalıkikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir envestisman aracı olarak kalmasını esenlamanın yolunun sabit şayan yahut miktara malik “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Mevduat Bankası Ser Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Grup’a yayımcı metal ruhsatları ile esenlanabileceğine dikkat çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Grup metal ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak yasal alt yapısı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı esenlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ilgili bile veri veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni sehim modülü(staking) projemize sonsuzî teminat olarak ustalıktiraklerimizden Küçük asya Kalsit AŞ’nin kalsit pres izinını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 skorlı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon ekü mesabesinde bir uran teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Rapor No.akarsu ve 18.06.2020 yayın zamanı ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası olgunlaşmak üzere iki sınai hammadde metal sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten yapılan makaslamaklı açıklamada ufuklerine mekân maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Salim Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye heybetli eklenmiş şayan sağlama potansiyeline malik olduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve neva yalıtımı lazım olan alanlarda kullanılacak olan malzeme olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Havaını gerçekleştirdiğimiz pomza metal sahasının ise katıksız malzeme yapısındaki yararsızluklar yardımıyla şiddetli derecede ısı ve neva yalıtımı özelliklerine malik. Bu özelliği yardımıyla kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan şiddetli oranlarda izolasyon esenlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi bölüt yer planları olduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili metal sahalarının meyan vadede CRIRSCO kriterlerine müsait rezerv tespit raporları düzenlenerek bölüt yerı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada mekân kayran ayrıntılara gereğince ayrıca, TBY Holding güzeşte kamer İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar gözetiminde Alman Keyif Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın